francja_to_piekny_kraj

Francja to piękny kraj

Francja to piękny kraj

Przedstawiamy Państwu zwycięską pracę konkursową autorstwa Pani Anity Majcher. Po lekturze tego tekstu czytelnik pragnie kupić bilet w jedna stronę i przenieść się do stolicy Francji – Paryża. Oto zwycięska praca w tegorocznym konkursie. Zapraszamy do lektury!

Francja to bardzo piękny kraj, w którym znajduje się wiele ciekawych  miejsc do zwiedzenia. Ludzie, którzy tu mieszkają są bardzo mili i pomocni. A w stolicy nie ma nudy, cały czas coś się dzieje. Moja wyprawa do Paryża i innych pobliskich miejsc była wspaniała i pełna przygód. I o tym właśnie chciałabym Wam opowiedzieć.

La France est un pays très beau où il y a beaucoup d’endroits très curieux à visiter. Les gens qui y habitent sont très gentils et serviables. Cette ville est bien vivante et colorée et il s’y passe toujours quelque chose. Mon voyage à Paris et aux autres lieux situés à côté était magnifique et plain d‘aventures. Et voilà dont je voudrais vous parler.

Continue Reading
Kiedy odwiedzić Paryż?

Kiedy odwiedzić Paryż?

Kiedy odwiedzić Paryż?
Kiedy odwiedzić Paryż?

Planując krótszą czy dłuższą podróż do stolicy Francji Paryża, czyli kiedy odwiedzić Paryż?, należy wziąć między inni pod uwagę czas zwiedzania. Najczęściej jako Polacy podróżujemy w okresie wakacyjnym latem: lipiec-sierpień, by spędzić lato w Paryżu. Nie mniej jednak warto wziąć pod uwagę wyjazd albo wiosną lub wczesną jesienią. Dlaczego? Podpowiemy w tym artykule co wybrać.

Paryż wiosną

Kiedy odwiedzić Paryż? Chyba najlepsza pora na zwiedzanie wielkiego miasta, jakim jest stolica Francji Paryż, to nie pora roku jakby się mogło wydawać. Odpowiednim czasem jest moment, w którym nie ma wielkich tłumów w stolicy Francji. Wiosną we Francji dni są jeszcze chłodne, ale powoli stają się coraz dłuższe. Wycieczka do Paryża powinna być przygotowana. Przed wyjazdem należy się przygotować i warto zabrać ze sobą cieplejsze ubranie. Cieplejszy sweter, czapka i rękawiczki są obowiązkowe do wzięcia. O ile jedziemy samochodem czy autobusem i spakowanie większego bagażu raczej nie stanowi problemu o tyle należy pamietać, że lot samolotem i bagaż niosą za sobą pewne ograniczenia.

Wiosną, jeśli nie jest to czas świat liczba turystów nie jest zbyt wielka. W tym czasie najlepiej zwiedza się słynne paryskie muzea, podziwia piękną architekturę francuskich kościołów, a także zachwyca bogactwem dawnych, zabytkowych pałaców.

Warto wiedzieć, iż w Paryżu, jak i na całym świecie funkcjonuje Noc Muzeów w dniu 20 maja. Muzea w Paryżu są warte każdych pieniędzy i warto ich nie omijać. Wtedy można wiele atrakcji zobaczyć całkowicie za darmo, jeśli zależy nam na oszczędnościach w zwiedzaniu.

Planując zwiedzanie wiosną warto zorganizować wakacje w Paryżu w okolicy majowego weekendu. Cechą charakterystyczną stolicy Francji jest przepiękne bogactwo francuskich ogrodów. Wiosną w Paryżu warto zachwycić się rozkwitającą zielenią, która koloryzuje i nadaje atrakcyjności stolicy. Lasek Buloński lub Vincenness to miejsca obowiązkowe na trasie zwiedzania. Ogromne wrażenie robią fontanny muzyczne w parku nieopodal Wersalu.

Lato w Paryżu

W ostatnim czasie, wszyscy zdajemy sobie sprawę, że lato w Paryżu bywa bardzo upalne i często nie do zniesienia. Wysokie temperatury oscylują w granicy nawet ponad 40 stopni Celsjusza. Taka pogada wymaga od nasz dobrego przygotowania do zwiedzania miasta. Podstawowym bagażem powinna być butelka z wodą, by się odpowiednio nawodnić. Wielu francuzów szuka ratunku przy fontannach, ale także u wybrzeżu Sekwany. Tradycyjnie od lipca do września organizowana jest Paryska Plaża, w czasie której będzie okazja do spotkania ze sportem, kulturą i dobrą muzyka.

Chwile wytchnienia od upału znajdziemy może i przede wszystkim pod drzewami w paryskich parkach. Wielu rozkłada kocyki i w cieniu drzew odbywają się odbywają się liczne pikniki. Można tam spotkać ludzi którzy z charakterystycznymi koszami konsumują francuskie bagietki popijając schłodzonym wcześniej białym lub czerwonym winem.

Nie można nie zauważyć, że warto odwiedzić liczne lodziarnie i spróbować wielosmakowych lodów, których ogromna ilość zachwyca turystów i mieszkańców. Zawsze w tych miejscach są tłumy ludzi.

Jeżeli nie lubisz kąpać się w basenach wodnych, czy siedzieć w cieniu przyrody to obowiązkowym punktem programu są muzea. Do wielu z nich w określone dni można wejść za darmo lub w mocno obniżonych cenach. Zwiedzanie w klimatyzowanych salach pozwala złapać chwile wytchnienia.

Jesień w Paryżu

Okres po letnich wakacjach to doskonała okazja do tego by uniknąć wielkich, ogromnych kolejek. Nie unikniemy ich całkowicie, w najbardziej popularnych miejscach zawsze będzie tłok, ale nie taki jak w okresie wakacyjnym. Każdy kto lubi zmieniającą się przyrodę przechodzącą w brązowe kolory jesieni będzie zachwycony!

Co robić jesienią w Paryżu? Odpowiedź jest prosta: spacerować i jeszcze raz spacerować. wystarczy odpowiednio się ubrać i zaplanować można cały dzień na oglądanie miasta. Można wybrać się do Ogrodów Tuileries potem do Jeu de Paume oraz Musée de l’Orangerie. Warto przespacerować się Ogrodem Luksemburskim czy przejść się do Buttes-Chaumont. Na koniec pospacerować po Pére Lachaise.

Zima w Paryżu

Wielu lubi podróżować i zwiedzać Paryż w okresie około świątecznym. Zima w Paryżu to przede wszystkim czas świąt Bożego Narodzenia i towarzyszące im słynne Jarmarki Bożonarodzeniowe między innymi Kiermasz przy Hôtel de Ville,  La Magie de Noel przy ogrodach Tuileries, obok Katedry Notre Dame oraz pod Wieżą Eiffla. Z kolei na Champs Élysées, Avenue Montaigne lub na placu Vendome można zachwycić się pięknem świątecznego oświetlenia. W tym okresie ceny idą do góry. Na promocje i dobre obniżki warto poczekać na koniec grudnia, w czasie po świętach. W tym okresie ruch turystyczny jest zwiększony. Dopiero w lutym można zaobserwować znaczną obniżkę cen pokoi hotelowych. Potrafią spaść aż o 50% w stosunku do grudnia!

Zimą warto udać się na Grand Palais blisko Chams-Elysees, by skorzystać z najsłynniejszego lodowiska w Paryżu. Koszt wejścia dla dorosłych to rano 20 EURO a wieczorem 29 EURO. Dzieci płacą 12 EURO.

Na jaką pogodę się nastawić? W ostatnim czasie Zima w Paryżu to temperatury od 3 do około 8-11 stopni. Trzeba nastawić się na liczne opady deszczu. Nieprzemakalne obuwie i dobra kurtka pozwoli ustrzec się przed przemoknięciem. Obowiązkowo parasol ze sobą.

Zimą warto odwiedzić liczne muzea, Louvre, Musee d’Orsay, centrum Pompidou, Musee Rodin oraz wiele innych. W razie zimnej i deszczowej pogody zatrzymamy się w centrach handlowych lub restauracjach.

Podsumowanie. Atrakcje Paryża.

Każda pora jest dobra na zwiedzanie Paryża. Dłuższy pobyt kilkudniowy, czy tylko weekend w Paryżu, będą doskonałą okazją aby zakochać się w tym mieście. Atrakcje Paryża przyciągają zawsze. Zawsze niezależnie od pory roku znajdzie się wiele ciekawych atrakcji wartych odwiedzenia. Wszystko zależy od czasu jakim dysponuje zwiedzający. Życzymy naszym czytelnikom owocnego zwiedzania stolicy Francji Paryża!

Zobacz: Jak nas wspierać?

Zobacz: Zostań naszym Patronem!

Samolot do Paryża

Samolot do Paryża

Jesień w Paryżu 2021

Jesień w Paryżu 2021

Jesień w Paryżu 2021

Samolot do ParyżaSamolot do Paryża

Niniejszy artykuł ma za zadanie zebrać jak najwięcej informacji potrzebnych do zorganizowania podróży samolotem do Paryża. Postaramy się w tym miejscu umieścić najważniejsze połączenia samolotowe ze stolicą Francji. W niedalekiej przyszłości planujemy również umieścić w miarę aktualny plan lotów do innych miejscowości. Mamy nadzieję, że informacje przez nas zebrane ułatwią Państwu przygotowanie lotu.

Samolot do Paryża z Poznania

W stolicy wielkopolski – Poznaniu – lotnisko Ławica znajduję się w okolicy ulicy Bukowskiej (trasa wylotowa w kierunku miasta: Buk). Z centrum Poznania można się dostać w bardzo szybki sposób (czas przejazdu między 25-30 minut) z pomocą taksówek, ubera lub komunikacji miejskiej (autobus “148”, “159”, “222”).

Samolot do Paryż-Beauvais z Poznania

Uwaga: Warto wiedzieć, że znajduje się w Tillè, mieście oddalonym o około 80 km od stolicy Francji. Jest przeznaczone przede wszystkim dla tanich lini lotniczych. Do ceny biletu należy uwzględnić koszt transportu z lotniska do hotelu w Paryżu lub okolicach.

Z Poznania do Paryża na lotnisko w Beauvais dostaniemy się dzięki dwóm liniom lotniczym: Ryanair i Wizz Air.

Ryanair do Paryża z Poznańskiego lotniska lata dwa razy w tygodniu (stan na kwiecień 2022): w czwartki oraz w niedzielę.

Wizz Air z Poznania do Paryża lata również dwa razy w tygodniu w każdy wtorek i sobotę.

Czas podróży (samego lotu) wynosi około 2h.

Samolot do Paryż-Beauvais z Gdańsk

Z Gdańska do Paryża samolotem Ryanair dostaniemy się trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i niedzielę.

Czas podróży wyniki około 2h:10 min.

Samolot do Paryż-Beauvais z Krakowa

Z miasta Smoka Wawelskiego – Krakowa do Paryża polecimy codziennie z wyjątkim piątków (stan na kwiecień 2022). Każdego dnia mamy dostępny lot z Krakowa do Paryż-Beauvais. 

Czas lotu wynosi około 2h.

Samolot do Paryż-Beauvais z Warszawa-Modlin

Ze stolicy Polski do stolicy Francji dostaniemy się niemal codziennie z wyjątkiem wtorków. 

Koszt wylotu z Polski do Paryż-Beauvais samolotami Rynair

Na początek kwietnia 2022 roku koszt wylotu z Polski do Paryż-Beauvais samolotami Ryanair to mniej więcej około 100zł – 250zł za podstawową wersję biletu (z małym bagażem 1 mały bagaż  Musi zmieścić się pod siedzeniem (40cm x 20cm x 25cm)).

Za wersję biletu Regular: (koszt biletu o dodatkowe 100zł więcej ) Idealna opcja dla krótkich podróży.Pierwszeństwo wejścia i 2 sztuki bagażu podręcznego Pierwszeństwo wejścia, bagaż kabinowy 10 kg i 1 mała torba podręczna. Zarezerwowane miejsce Dostępne wybrane rzędy.
Zobacz: Tabela przylotów w Paryż-Beauvais.

Zobacz: Patronite.pl

Zobacz: Jak nas wspierać?