Samolot do Paryża

Samolot do Paryża

Samolot do Paryża

Samolot do Paryża. Istnieją oczywiście połączenia lotnicze z Polski do Paryża. Można skorzystać z bezpośrednich lotów lub przesiadkowych. Najwięcej bezpośrednich połączeń z Polski do Paryża oferuje linia lotnicza Air France, ale połączenia bezpośrednie oferują również takie linie jak LOT, WizzAir, Ryanair oraz easyJet. Oprócz tego istnieje wiele przesiadkowych połączeń z różnymi liniami lotniczymi, takimi jak Lufthansa, British Airways, KLM czy Turkish Airlines. Ceny biletów różnią się w zależności od daty lotu oraz linii lotniczej, ale można znaleźć tanie bilety, jeśli rezerwuje się z odpowiednim wyprzedzeniem

Samolot do Paryża z Poznania

Samoloty latają z Poznania do Paryża przez cały rok, jednak rozkład lotów może ulec zmianie w zależności od sezonu. W przypadku bezpośrednich lotów Ryanair, loty odbywają się zazwyczaj 2-3 razy w tygodniu, w zależności od pory roku. Najlepiej sprawdzić aktualny rozkład lotów na stronach internetowych linii lotniczych lub na stronach wyszukiwarek lotów. Przy rezerwacji warto zwrócić uwagę na czas przesiadek, gdyż w zależności od wybranej opcji, może to wpłynąć na całkowity czas podróży.

Samolot do Paryża z Warszawy

Z Warszawy można dolecieć do trzech lotnisk obsługujących Paryż: Lotnisko Charles’a de Gaulle’a (CDG), Lotnisko Orly (ORY) oraz Lotnisko Beauvais-Tille (BVA).

Najwięcej połączeń oferuje Lotnisko Charles’a de Gaulle’a, które jest głównym portem lotniczym w Paryżu. Do lotniska CDG można dotrzeć bezpośrednio z Warszawy, korzystając z połączeń oferowanych przez takie linie jak Air France, LOT, Wizz Air czy Ryanair. Cena biletów zależy od wybranej linii lotniczej oraz daty podróży, ale zazwyczaj wynosi od około 200 do 700 złotych w jedną stronę.

Drugie największe lotnisko, Lotnisko Orly, obsługuje głównie połączenia krajowe i europejskie. Do lotniska ORY można również dolecieć bezpośrednio z Warszawy, korzystając z połączeń oferowanych przez linie lotnicze takie jak LOT, Air France, easyJet czy Wizz Air. Ceny biletów zależą od daty podróży oraz wybranej linii lotniczej, ale zazwyczaj wynoszą od około 200 do 700 złotych w jedną stronę.

Lotnisko Beauvais-Tille (BVA) jest położone około 85 km od centrum Paryża i obsługuje przede wszystkim tanie linie lotnicze, takie jak Ryanair czy Wizz Air. Do lotniska BVA można dolecieć bezpośrednio z Warszawy korzystając z połączeń oferowanych przez linie lotnicze Ryanair. Ceny biletów zależą od daty podróży oraz dostępności miejsc, ale zazwyczaj wynoszą od około 50 do 300 złotych w jedną stronę.

Warto zaznaczyć, że ceny biletów mogą się różnić w zależności od daty rezerwacji oraz pory roku, w której planowana jest podróż.

Z Krakowa do Paryża

Z Krakowa można dolecieć bezpośrednio do dwóch lotnisk w Paryżu: Charles’a de Gaulle’a (CDG) i Beauvais-Tille (BVA).

Lotnisko Charles’a de Gaulle’a jest głównym lotniskiem w Paryżu i oferuje bezpośrednie połączenia z Krakowa obsługiwane przez takie linie lotnicze jak Air France i Ryanair. Cena biletów zależy od daty lotu i wybranej linii lotniczej, ale zazwyczaj wynosi od około 200 do 700 złotych w jedną stronę.

Lotnisko Beauvais-Tille znajduje się około 85 km od centrum Paryża i obsługuje przede wszystkim tanie linie lotnicze, takie jak Ryanair. Loty bezpośrednie z Krakowa do lotniska BVA oferuje jedynie Ryanair. Ceny biletów zależą od daty lotu oraz dostępności miejsc, ale zazwyczaj wynoszą od około 50 do 300 złotych w jedną stronę.

Warto zaznaczyć, że ceny biletów mogą się różnić w zależności od daty rezerwacji, pory roku i dostępności miejsc. Przy planowaniu podróży warto zwrócić uwagę również na koszty dojazdu z lotniska do centrum Paryża, szczególnie w przypadku lotniska BVA, które jest położone nieco dalej od centrum miasta.

Pozostałe połączenia z Polski do Paryża

Z Gdańska można dolecieć bezpośrednio do Paryża na Lotnisko Charles’a de Gaulle’a (CDG) obsługiwane m.in. przez linie lotnicze LOT, easyJet i Air France.

Z Katowic można dolecieć bezpośrednio do Paryża na Lotnisko Beauvais-Tille (BVA) obsługiwane m.in. przez Ryanair.

Z Wrocławia można dolecieć bezpośrednio do Paryża na Lotnisko Charles’a de Gaulle’a (CDG) obsługiwane m.in. przez Air France.

Ceny biletów i częstotliwość lotów zależą od wybranej linii lotniczej oraz daty i pory podróży. Przed dokonaniem rezerwacji warto porównać oferty różnych linii lotniczych i wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Jak nas wspierać?
Jak nas wspierać?

Zobacz: Jesień w Paryżu 2021

O Autorze

Wesprzyj nas!

Od 2002 roku popularyzujemy naukę. Chcemy się rozwijać i dostarczać naszym Czytelnikom jeszcze więcej atrakcyjnych treści wysokiej jakości. Dlatego postanowiliśmy poprosić o wsparcie. Zostań naszym Patronem i pomóż nam rozwijać www.BonjourDeFrance.pl

Podoba Ci się treść którą dodajemy?

Udostępnij ją dla większego zasięgu
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Add a Comment

You must be logged in to post a comment

Shopping Basket
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Prosimy WYLACZ blokade reklam

Portal Francuski dla Polakow jest darmowy. Dzieki kliknieciom w reklamy mozemy udostepniac Tobie materialy za darmo. Dziekujemy. Wesprzyj nas rowniez na Patronite.pl

Le site \\\\\\\\\\\\\\\"Francuski dla Polakow\\\\\\\\\\\\\\\" est gratuit. En cliquant sur les annonces, nous pouvons tout mettre à votre disposition gratuitement. Merci

The website \\\\\\\\\\\\\\\"Francuski dla Polakow\\\\\\\\\\\\\\\" is free. By clicking on the ads, we can make everything available to you for free. Thank you.

Французький портал для поляків безкоштовний. Натискаючи на оголошення, ми можемо надати вам матеріали безкоштовно. Дякую тобі.

Don`t copy text!