delf-dalf-menj

Egzaminy A1, A2, B1, B2

DELF (Diplôme d’études en langue française) to dyplom potwierdzający znajomość języka francuskiego natomiast DALF (Diplôme approfondi de langue française) jest dyplomem tego samego rodzaju, który poświadcza jeszcze większe kompetencje językowe. Oba dyplomy są dostępne dla wszystkich, wiek ani poziom wykształcenia nie mają znaczenia. Raz uzyskane dyplomy są bezterminowe, uznawane do końca życia.

Uwaga, niektóre prestiżowe szkoły takie jak paryski Institut des sciences politiques oraz École polytechnique wymagają nawet DALF C1.

Różne typy DELF-DALF

Na DELF oraz DALF składają sie różne, niezależne od siebie dyplomy, które odpowiadają sześciu poziomom biegłości językowej europejskiej skali międzynarodowej ustalonej przez Radę Europy. Do każdego dyplomu prowadzą egaminy oceniające 4 kompetencje : zrozumienie ze słuchu i biegłość w mowie, czytanie ze zrozumieniem oraz umiejętność poprawnego redagowania tekstów.

Dla tych, którzy mają więcej niż 18 lat

Wasz poziom francuskiego jest podstawowy: zdawajcie na DELF A1 albo DELF A2 

A1: potraficie mówicie o sobie i o najbliższym otoczeniu.

A2: potraficie porozumieć się w najprostszych sytuacjach życia codziennego, znacie obiegowe formuły grzecznościowe oraz możecie uczestniczyć w rozmowach o charakterze banalnym, bieżącym.

Wasz poziom francuskiego jest średniozaawansowany: to dla was jest DELF B1 albo DELF B2 

B1: potraficie sformułować własną opinię, uczestniczyć w dyskusji, poradzić sobie w nieoczekiwanych sytuacjach w życiu codziennym, we Francji lub kraju frankofońskim.

B2: potraficie uzasadnić swoją opinię, rozwinąć argumentację, obronić własny punkt widzenia, przekonać swojego rozmówcę lub z nim negocjować. Czujecie się swobodnie w wymianach towarzyskich i jesteście zdolni sami poprawiać własne błędy językowe.

Macie już praktykę w posługiwaniu się francuskim, jest już on na wysokim poziomiemożecie starać się o DALF C1 albo DALF C2

C1: wasza biegłość językowa pozwala wam na swobodne, spontaniczne komunikowanie się. Dysponujecie bogatym słownictwem, które umożliwia wam precyzyjne, adekwatne do tematu formułowanie komentarzy i opinii. Wasze wypowiedzi są jasne, formułowane bez wahania. Ich biegłość i poprawność gramatyczna świadczy o dobrym opanowaniu struktur językowych.

C2: wasza francuszczyzna odznacza się wysokim stopniem precyzji i swobody. Jesteście gotowi do realizacji zadań akademickich lub innych, na poziomie równie zaawansowanym.

patronite Egzaminy A1, A2, B1, B2
Egzaminy A1, A2, B1, B2 2

Wesprzyj nas!

Od 2002 roku popularyzujemy naukę. Chcemy się rozwijać i dostarczać naszym Czytelnikom jeszcze więcej atrakcyjnych treści wysokiej jakości. Dlatego postanowiliśmy poprosić o wsparcie.

Najcześciej czytane artykuły na blogu::

O Autorze

Podoba Ci się treść którą dodajemy?
Udostępnij artykuł dla większego zasięgu

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Wesprzyj nas finansowo! Przybij piątkę i postaw nam kawę!

Add a Comment

You must be logged in to post a comment

Shopping Basket
Don`t copy text!