Ucz się francuskiego on-line

Ucz się francuskiego on-line

Czy można nauczyć się francuskiego przez Internet? Jasne, przynajmniej do pewnego stopnia. Ucz się francuskiego on-line z nami. Możesz nauczyć się dużo słownictwa i gramatyki , a nawet uzyskać całkiem niezłe wyczucie wymowy , ale jeśli chcesz nauczyć się mówić po francusku z prawdziwymi ludźmi, to w pewnym momencie będziesz musiał uczyć się z prawdziwymi ludźmi na żywo. Niekoniecznie oznacza to, że musisz chodzić na zajęcia (choć polecam), ale musisz mówić, słuchać i uczyć się. Musisz, po prostu nie da się tego obejść, chyba że tak naprawdę chcesz nauczyć się czytać i pisać po francusku.

Więc mając to zastrzeżenie na miejscu, oto kilka wskazówek i narzędzi, które pomogą Ci samodzielnie uczyć się francuskiego.

Zacznij od podstaw francuskiego

Całkowicie oczywiste, prawda? Zacznij od podstaw francuskiego. Ale zdziwiłbyś się, jak wiele osób chce rozpocząć naukę od czytania książek lub oglądania filmów, nie znając ani słowa po francusku. Bez względu na to, jaki jest Twój ostateczny cel, osiągniesz go szybciej, jeśli najpierw poświęcisz trochę czasu na naukę podstawowego słownictwa i gramatyki francuskiej . Moja lista kontrolna do samodzielnej nauki języka francuskiego może pomóc.

 Słuchaj, słuchaj, słuchaj języka francuskiego

Istnieje ogromny rozdźwięk między językiem francuskim w mowie i piśmie: to, co widzisz, może bardzo różnić się od tego, co słyszysz. Wielu długoletnich francuskich studentów nadal zmaga się ze zrozumieniem ze słuchu , więc wskakuj od razu i słuchaj tak często, jak możesz.

Bądź realistą

Nauka francuskiego to maraton, a nie sprint. Do biegłości jest jeszcze daleka droga, ale osiągniesz to, jeśli będziesz się jej trzymać.

 Zachowaj interesujące rzeczy

Gdy masz już za sobą trochę gramatyki i słownictwa, spróbuj czytać na tematy, które Cię interesują. Jeśli lubisz literaturę klasyczną , świetnie! Ale jeśli nie, nie wahaj się poczytać o sporcie lub jedzeniu , zanurzyć się w bieżących wydarzeniach lub komiksach, a nawet obejrzeć telewizję – wszystko, co sprawi, że nie będziesz się nudzić.

Wykonuj ćwiczenia często

To oczywiste, ale warto powtórzyć: im więcej włożysz w naukę francuskiego, tym więcej z niej wyniesiesz. Ucz się i ćwicz trochę każdego dnia, a Twój francuski będzie coraz lepszy.

 Nie wierz w mity

Inni ludzie będą próbować Cię przekonać, że nauka francuskiego jest zbyt trudna lub że hiszpański jest łatwiejszy – nie słuchaj ich. Jeśli naprawdę się wysilisz, możesz i nauczysz się francuskiego – to takie proste.

Dowiedz się więcej o nauce

Poświęć trochę czasu na poznanie najbardziej efektywnych technik uczenia się i własnego stylu uczenia się, aby jak najlepiej wykorzystać czas spędzony na nauce francuskiego.

 Śledź swoje postępy

Prowadź dziennik, aby śledzić swoje postępy – zapisuj, czego się uczyłeś, jak poszło ci w tym popowym quizie, cokolwiek chcesz. Zarejestruj się w na Francuski dla Polaków.

Powodzenia !

Zobacz: Zostań naszym Sponsorem, czyli Patronem! Doceń naszą pracę!

Zobacz: Jak nas Wspierać?

Zobacz: Zostań Redaktorem.

Wesprzyj nas!

Od 2002 roku popularyzujemy naukę. Chcemy się rozwijać i dostarczać naszym Czytelnikom jeszcze więcej atrakcyjnych treści wysokiej jakości. Dlatego postanowiliśmy poprosić o wsparcie.

Najcześciej czytane artykuły na blogu::

O Autorze

Podoba Ci się treść którą dodajemy?
Udostępnij artykuł dla większego zasięgu

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Wesprzyj nas finansowo! Przybij piątkę i postaw nam kawę!

Add a Comment

You must be logged in to post a comment

Shopping Basket
Don`t copy text!