La Terre

La Terre

La Terre

Lekcja “Vocabulaire: La Terre” dotyczy słownictwa związanego z tematem Ziemi. Temat ten jest bardzo ważny, ponieważ Ziemia jest naszym domem i jest jedyną planetą w Układzie Słonecznym, na której wiadomo, że występuje życie.

Podczas tej lekcji nauczysz się słów związanych z geografią, takich jak “le monde” (świat) czy “la planète” (planeta), jak również słów związanych z zanieczyszczeniem środowiska i ochroną przyrody, takich jak “la pollution” (zanieczyszczenie) czy “le recyclage” (recykling).

W dzisiejszych czasach kwestie związane z ekologią i zrównoważonym rozwojem stają się coraz bardziej ważne, więc znajomość słownictwa związanego z tematem Ziemi jest istotna nie tylko w kontekście języka francuskiego, ale również w kontekście naszej roli w zachowaniu i ochronie naszej planety.

Jak o ziemi opowiedzieć po francusku

Oto kilka przykładowych zdań, które pomogą Ci opowiedzieć o Ziemi po francusku:

  1. La Terre est la troisième planète en partant du Soleil. Elle est la seule planète connue qui abrite la vie.
  • Ziemia to trzecia planeta od Słońca. Jest jedyną znaną planetą, na której występuje życie.
  1. La surface de la Terre est composée de continents et d’océans, avec de nombreux types de paysages tels que des montagnes, des rivières et des forêts.
  • Powierzchnia Ziemi składa się z kontynentów i oceanów, z wieloma rodzajami krajobrazów, takimi jak góry, rzeki i lasy.
  1. Malheureusement, la Terre est menacée par la pollution et le changement climatique, ce qui met en danger de nombreuses espèces animales et végétales.
  • Niestety, Ziemia jest zagrożona przez zanieczyszczenie i zmiany klimatu, co stanowi zagrożenie dla wielu gatunków zwierząt i roślin.
  1. Il est important que nous prenions soin de la Terre et que nous cherchions des moyens de la protéger, tels que le recyclage et la réduction de notre empreinte carbone.
  • Ważne jest, abyśmy dbali o Ziemię i szukali sposobów na jej ochronę, takie jak recykling i redukcja naszego śladu węglowego.

Pamiętaj, żeby stosować odpowiednie czasowniki i formy czasu, w zależności od kontekstu i czasu, w którym opowiadasz o Ziemi.

La Terre La Terre

Vocabulaire

l’univers – wszechświat
un astronome – astronom
le système solaire – system słoneczny
le soleil słońce
une planète – planeta
la Terre – Ziemia
la lune księżyc
une éclipse – zaćmienie
les étoiles – gwiazdy
l’espace – przestrzeń
nord – północ
sud – południe
est – wschód
ouest – zachód
l’air – powietrze
le feu – ogień
l’eauwoda
le paysage – widok
une plage – plaża
une montagne góra
une colline – wzgórze
l’argile – glina
la craie – kreda
un sommet – szczyt
une baie – zatoka
un rocher – kamień
un continent – kontynent
la hauteur – wysokość
un pic – szczyt
enneigé – pokryty śniegiem

Ćwiczenie

Uwaga! Materiał dla zalogowanych użytkowników!

Zobacz: Jak nas wspierać?

Jak nas wspierać?
Jak nas wspierać?

O Autorze

Wesprzyj nas!

Od 2002 roku popularyzujemy naukę. Chcemy się rozwijać i dostarczać naszym Czytelnikom jeszcze więcej atrakcyjnych treści wysokiej jakości. Dlatego postanowiliśmy poprosić o wsparcie. Zostań naszym Patronem i pomóż nam rozwijać www.BonjourDeFrance.pl

Podoba Ci się treść którą dodajemy?

Udostępnij ją dla większego zasięgu
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Add a Comment

You must be logged in to post a comment

Shopping Basket
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Prosimy WYLACZ blokade reklam

Portal Francuski dla Polakow jest darmowy. Dzieki kliknieciom w reklamy mozemy udostepniac Tobie materialy za darmo. Dziekujemy. Wesprzyj nas rowniez na Patronite.pl

Le site \\\\\\\\\\\\\\\"Francuski dla Polakow\\\\\\\\\\\\\\\" est gratuit. En cliquant sur les annonces, nous pouvons tout mettre à votre disposition gratuitement. Merci

The website \\\\\\\\\\\\\\\"Francuski dla Polakow\\\\\\\\\\\\\\\" is free. By clicking on the ads, we can make everything available to you for free. Thank you.

Французький портал для поляків безкоштовний. Натискаючи на оголошення, ми можемо надати вам матеріали безкоштовно. Дякую тобі.

Don`t copy text!