Strefa Matura z języka francuskiego

przygotowanie_do_matury z języka francuskiego

Witaj Maturzystko! Witaj Maturzysto!

Matura z języka francuskiego w Polsce jest standardowym egzaminem kończącym naukę w szkole średniej. Ten egzamin ocenia umiejętności lingwistyczne w zakresie języka francuskiego, sprawdzając czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie. Język francuski można zdawać jako przedmiot obowiązkowy lub dodatkowy.

Przygotowanie
do matury z języka francuskiego

Darmowe Materiały do nauki języka francuskiego

Zdawanie
matury z języka francuskiego

Co po maturze z języka francuskiego?

Na czym polega egzamin maturalny z języka francuskiego?

Matura z języka francuskiego w Polsce jest przeprowadzana na poziomie B1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (ESOKJ), który jest standardem międzynarodowym do opisu i oceny umiejętności językowych. Poziom B1 jest poziomem średnio zaawansowanym, który oznacza, że zdający powinien być w stanie radzić sobie w większości sytuacji, które mogą wystąpić podczas podróży do kraju, gdzie mówi się tym językiem, być w stanie wyrazić swoje opinie na różne tematy oraz zrozumieć główne punkty klarownych wypowiedzi na tematy znajome.

Dodatkowo, zakres rozumienia ze słuchu i rozumienia tekstów pisanych jest oceniany na nieco wyższym poziomie, B1+. Oznacza to, że oczekuje się od zdających zdolności do zrozumienia głównych punktów wiadomości i wykładów na tematy znajome, a także do czytania artykułów i raportów na tematy współczesne.

Podczas przygotowań do matury z francuskiego, zdający powinien skupić się na rozwijaniu wszystkich umiejętności językowych – słuchania, mówienia, czytania i pisania – na wymaganym poziomie B1/B1+. Zdający powinien także dobrze znać gramatykę i słownictwo na odpowiednim poziomie, być w stanie zrozumieć i używać różnych czasów gramatycznych, struktur zdań i typów słów.

Materiały pomocne w przygotowaniu do matury z języka francuskiego

Shopping Basket
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Prosimy WYLACZ blokade reklam

Portal Francuski dla Polakow jest darmowy. Dzieki kliknieciom w reklamy mozemy udostepniac Tobie materialy za darmo. Dziekujemy. Wesprzyj nas rowniez na Patronite.pl

Le site \\\\\\\\\\\\\\\"Francuski dla Polakow\\\\\\\\\\\\\\\" est gratuit. En cliquant sur les annonces, nous pouvons tout mettre à votre disposition gratuitement. Merci

The website \\\\\\\\\\\\\\\"Francuski dla Polakow\\\\\\\\\\\\\\\" is free. By clicking on the ads, we can make everything available to you for free. Thank you.

Французький портал для поляків безкоштовний. Натискаючи на оголошення, ми можемо надати вам матеріали безкоштовно. Дякую тобі.

Don`t copy text!